آموزش مرورگرIE

یکی دیگر از امکانات محیط IE استفاده از ابزار Fovarite می باشد.
تصور کنید که شما در داخل اینترنت ، به گشت و گذار در سایتهای مختلف مشغول می باشد. دراین حین ممکن است که با سایتها و یا صفحاتی برخورد نمایید که برای شما به هردلیلی جالب و جذاب باشد، طبعا یادداشت نمودن آدرس آن دریک دفترچه، مشکلات خاص خود را به همراه خواهد داشت،چرا که ممکن است که درصورتی که آدرس آن سایت بسیار طولانی باشد، شما در هنگام یادداشت نمودن آن، دچار بی دقتی شده وذخیره آن در دفترچه شما به درستی صورت نگیرد و دلیل دیگر آنکه یادداشت نمودن آدرس اینگونه سایتها هنگام کار با اینترن زمان نسبتا زیادی از شما را گرفته و طبعا کار خسته کننده ای خواهد بود، لذا استفاده از این قابلیت IE مشکل شما را به خوبی مرتفع می سازد.

برای شروع کار فرض نمایید که وارد سایتی به نام Yahoo شدهاید و امکانات این صفحه برای شما جالب وده و تمایل دارید که آدرس آن را در داخل محیط IE خود ذخیره نمایید تا هرگاه که تمایل داشتید به سرعت بتوانید، بدون به خاطر سپردن آدرس آن، به آن سایت مراجعه نمایید.
برای این منظور ، منوی Favorites را در نوار منو انتخاب نموده و سپس گزینه Add Favorites را انتخاب نمایید، تا پنجره مربوطه ظاهر شود . سپس در داخل کادر متنی ، می توانید نام سایت را وارد نمایید، البته دقت کنید که معمولا نام عنوان سایت به صورت پیش فرض در داخل این کادر نوشته خواهد شد و در صورتی که دلیل قانع کنندهای ندارید! بهتر است که از همان نام پیش فرض استفاده نمایید. دراین لحظه شاید تنها کاری که بایستی انجام دهید،انتخاب دکمه OK باشد، ولی چند لحظه دست نگاه دارید! انجام این عمل در دراز مدت شما را با حجم نسبتاً زیادی اسم در لیست مربوطه مواجه می سازد، لذا بهتر است که این عمل را همراه با طبقه بندی موضوعی انجام دهید. برای این منظور قبل از انتخاب دکمه OK، دکمه Create It را انتخاب کرده تا پنجره مربوطه به صورت تکمیل شده، نمایان شود. در کادر لیست سمت چپ اسامی پوشه های از پیش تعریف شده را ملاحظه خواهید کرد درصورتی که سایت مورد نظر، در داخل هریک از پوشه های موجود قابل طبقه بندی باشد ، تنها کافی است که بر روی عنوان موجود در داخل کادر لیست، کلیک کرده تا انتخاب شود. دقت کنید که در کنار بعضی از گزینه های کادر لیست، به صورت درختی، یک علامت بعلاوه وجود دارد واین بدان معنی می باشد که این طبقه خود به طبقات دیگری تقسیم شده است و شما می توانید به راحتی آدرس سایت مورد نظر خود را درطبقه دلخواه قرار دهید و اما حالتی که طبقه مناسبی جهت قرار دادن آدرس سایت مورد نظر وجود نداشته باشد:

دراین صورت تنها کافی است که پایین ترین طبقه مرتبط موجود را در لیست انتخاب نموده و سپس بر روی دکمه New Folder کلیک نمایید.
دراین مثال بهتر است که ابتدا بر روی پوشه Favorites کلیک کرده تا این پوشه به عنوان ریشه انتخاب شود سپس دکمه New Folder را انتخاب نموده تا پنجره دیگری ظاهر شود. در این پنجره در کادر متنی موجود نام پوشه(طبقه) مورد نظر را وارد نمایید به عنوان نمونه از نام Search Engines استفاده نموده و سپس دکمه OK را انتخاب کنید. خواهید دید که در داخل پوشهFavorites پوشه دیگری به نام Search Engines ایجاد می شود. مجدد برروی پوشه Search Engines کلیک کرده تا انتخاب شده و مجددا بر روی دکمه New Folder کلیک کنید تا پنجره مربوطه ظاهر شود. سپس در داخل کادر متنی آن عبارت The Bests را تایپ نموده و سپس دکمه OK را انتخاب نمایید، خواهید دید که در کنار عبارت Search Engines یک علامت بعلاوه ظاهر شده که با انتخاب آن، پوشه The Bests به عنوان فرزند آن نمایان می شود. حال پوشه The Bests را انتخاب نمایید . تنها عملی که شاید لازم باشد قبل از انتخاب دکمه OK انجام دهید، فعال نمودن کادر تایید مربوط به Make Available Offline می باشد . با انتخاب این کادر، شما قادر خواهید بود که درحالت Offline (یعنی در زمانی که به اینترنت متصل نمی باشد) نیز از محتوای صفحه مربوطه استفاده نمایید. حال برروی دکمه OK کلیک نمایید، بدین ترتیب آدرس سایت Yahoo درمحل مورد نظر قرار داده خواهد شد. حال تصور کنید که پس از سپری شدن چندین روز، تمایل به جستجو در اینترنت داشته و می خواهید این عمل را از طریق سایت Yahoo انجام دهید و آدرس این سایت را نیز فراموش کردهاید!!! برای این منظور بایستی ابتدا وارد منوی Favorites شده و در داخل آن نیز ، زیر منوی Search Enginesرا انتخاب نموده تا زیر منوی دیگری ظاهر شود، سپس زیر منوی The Bests را انتخاب نموده تا منوی دیگری ظاهر شود، در داخل آن گزینه Yahoo را انتخاب نمایید، با این عمل برنامه IE به راحتی شما را به سایت موردنظرتان رهنمون می سازد

روش دیگری که برای این منظور در داخل برنامه IE در نظر گرفته شده است، استفاده از ابزار Favorites که هم اکنون به صورت فرورفته نمایان می باشد، کلیک نموده تا پنجره مربوطه محو گردد تا این لحظه درمورد ساخت و طبقه بندی مطالبی را عنوان نمودیم، ولی در صورتی که بخواهید که اشیاء موردنظر خود را حذف ، تغییر نام و یا حتی تغییر مکان دهید، بایستی که ابتدا منوی Favorites را نوار منو انتخاب کرده و سپس گزینه Origanize Favorites را انتخاب نموده تا پنجره دیگری ظاهر شود. دراین قسمت می توانید شیء مورد نظر خود را که در لیست سـمـت راسـت قـرار دارد، انـتـخـاب نـمـوده و سپس در جهت حذف، تغییرنام، ایجاد شیء جدید در داخل آن و یا انتقال آن به شیء دیگر به ترتیب از دکمه های Create Folder,Rename, Delete,Move to Folder استفاده نمایید. به این ترتیب شما می توانید در جریان گشت وگذار اینترنتی خود، سایتهای مورد علاقه خود را به صورت طبقه بندی شده گروه بندی نموده و در هر زمان به راحتی به آدرس مورد علاقه خود مراجعه نمایید.

/ 2 نظر / 9 بازدید
Alex

النا جون بد نبود ... یه سری هم به وبلاگ من بزن ،خیلی دوست دارم نظرت رو بدونم وبا هم همکاری کنیم

Alex

النا جون این بار خیلی خوب بود ... یه سری هم به وبلاگ من بزن ،خیلی دوست دارم نظرت رو بدونم وبا هم همکاری کنیم