ساخت فایل "زیپ" یا "رار" با برنامه WinRAR

ساخت فایل "زیپ" یا "رار" با برنامه WinRAR

1- روی فایل مورد نظر راست کلیک کنید وبه WinRARاشاره کنید و گزینه Add to archiveرا انتخاب کنید در پنجره ای که باز می شود :

اگر می خواهید با بیشترین مقدار ممکن فایل را فشرده کنید : پایین سمت چپ از دو ابزار کشویی موجود در Compression methodگزینه Bestرا انتخاب کنید.        در قسمت  Archive formatتعین کنید که فایل فشرده "زیپ" یا "رار" باشد.)فایل "رار"نسبت به فایل"زیپ"بیشتر فشرده میشه)

2- گزینه OK را فشار دهید تا فایل فشرده ساخته شود.

بر گرداندن فایل فشرده

-          روش اول:بر روی فایل فشرده راست کلیک کنید و به WinRARاشاره کنید و گزینه Extract toرا کلیک کنید.با این کار برنامه پوشه ای هم نام آن کنار فایل فشرده ایجاد می کند و فایل جدید را در آن می ریزد.

-          روش دوم:بر روی فایل مورد نظر راست کلیک کنید و گزینه Open را فشار دهید.در پنجره باز شده فایل مورد نظر را انتخاب کنبد و از کلید ترکیبی Ctrl+Cرا فشار دهید تا فایل انتخاب شده رونوشت شود و سپس در جایی که می خواهید فایل را کپی کنید راست کلیک کرده و گزینهPaste را بزنید .

 

 

/ 8 نظر / 511 بازدید
پوریا پارسا

سلام.تصمیم گرفتم شخصی هامو توی یه وبلاگ منتشر کنم. همونطور که همه ی وبلاگ نویسا می دونن ارزش هر نوشته به خواننده های اونه پس دعوتت می کنم یه سری به خونه ی تازه تاسیس ما بزنی.قصد دارم هر روز بنویسم.امیدوارم دوست های خوبی پیدا کنم...

فرزانه

مرسی گلم

حبیب

افرین دوستم. خوب بود.

zargar

salam aliye webloget damet garm man addet kardam manam computeriam khasti manam add kon mersi

مسعود

مرسی به دردم خورد

h-r

mersi kheyli ali bud

مهندس محسن

سلام.خدا خیرتون بده.عالی بود عزیزم.میبوسمتون هوارتا.همیشه موفق باشین و خدا یاورتون باشه.تشکر.

mohammad

تشکر از مطلب کاربردیتون [گل]